2024. szeptember 22., vasárnap

A pajzsmirigy szimbolika

Egy nagyon sokak általi problémát próbálunk most megelőzni. Az életet megnehezítő ilyen egészségügyi problémának a kiváltója lehet maga a pajzsmirigy. Pontosabban azon korábbi cselekmények, amelyek károsan kiváltott energiái a működését rossz irányba befolyásolják. Amit most írunk, az leginkább női vonatkozású, a férfiak esetében ugyanezen probléma kiváltása általában más testi tüneteket vált ki, más szerv kóros megmutatkozásában.

A pajzsmirigy két szentséget is szimbolizál, és amíg akár a jelen életben, akár a korábbi életekben csak az egyik sérül önmagunk által, addig még egyszerűbb a helyzet, de amikor már mindkettő, akkor a későbbiek vonatkozásában, a következő életekben meg fogja mutatni magát. Természetesen a jelen életben ugyanígy mutatkozhat, amennyiben az előző életekben, sőt akár jelen életben is ezen szentségek ellen tettünk. 

A lélekfejlődés során egyre inkább távolodunk az anyagi világtól, az emberi értékek egyre nemesebbekké válnak, és ezen emberi értékekre, teljesen pontosan fogalmazva ezek hiányosságára mutat rá a pajzsmirigy probléma. Amikor túlzottan ragaszkodunk az anyagi világhoz, és ebbe éljük bele magunkat, eszerint cselekszünk, akkor a korábban, akár előző életekben kiváltott negatív energiák károsan befolyásolnak különböző szerveket, amelyek az adott probléma szimbolikájának megfelelnek. 

A leszületések estén pontosan azért is születünk olyan szülőkhöz, hogy az adott genetikai problémát, mint örökletes betegséget magunk is megkaphassuk, ezáltal a kiváltott energiákat megsemmisíthessük (az adott karmát letudhassuk egészségügyi formában is).

A pajzsmirigy esetében két kifejezetten erős szimbolika képes megmutatkozni. Az egyik maga egy szentháromság a sok közül, ez a család szentháromsága, az apa, anya és gyermek/ek szentsége és sérthetetlensége. A másik pedig maga a test, amely nem más mint lelkünk temploma. Erre a templomra pedig mint szentségként is kell gondolni. Ez a test a sajátunk, érdemes óvnunk mindentől, mindenkitől, és lehetőleg minél kevesebbekkel megosztani. Nem véletlenül voltak az ősi tanítások, melyek szerint az egyik, a "ne paráználkodj" elve be is került több szent könyvbe is. Ennek az ősi tanítók által hirdetett tanításnak volt a következménye az, hogy a régebbi időkben a gyermekeket/ifjakat már a nővé vagy férfivá válás kezdetén eljegyeztették, megházasították, hogy csak egyetlen pár mellett élhessék életüket, vagyis a testünk temploma minél szentebb maradhasson.

Ne feledkezzünk meg arról, hogy amíg gyermekként álmodoztunk, amíg tudatunk tiszta volt, amíg a lelkünk tisztasága jobban hatotta át tudatunkat, mindig egy hercegről vagy épp hercegnőről álmodoztunk, aki mellett majd boldogan éljük életünket! Ez nem véletlen és bizony korántsem egyedi. 

Persze az anyagi világ iránti vágyak miatt, a nők és férfiak is sokszor gondolták tévesen úgy, hogy nem élték ki magukat fiatal korukban, amely révén így újabb és újabb kalandokat keresve a korai házasságok miatt már a család szentsége ellen is könnyebben vétettek. Amely a későbbiekben a pajzsmirigy szimbolikájában is megmutatkozott. Ennek megtartása már erősebb személyiséget kíván, egy szeretetteljesebb minőséget, mert ilyen esetekben nem csupán a másikban van a probléma, hogy a másik nem lenne szerethető. Önmagunkban is érdemes keresgélni, hogy bennünk mekkora a szeretet, mekkora az elfogadás, mi mennyit teszünk azért, hogy mindkét fél boldog lehessen. Ezáltal megtartva a család sérthetetlenségét, de ugyanígy lelkünk templomának szentségét is. 

Amennyiben korábbi életeink miatt erősebb probléma mutatkozik meg a pajzsmirigy esetében, akkor biztosra vehetjük, hogy az nem csupán egy-két félrelépésből adódott, és ha már így van, akkor legalább a jelen életbe ne tetézzük ezt a korábban megvalósított problémát újabbakkal, mert az így kiváltott energiák oly mértékben képesek elhatalmasodni, hogy visszafordíthatatlanul károsul a testünk védelméért felelős szerv. Akár a legsúlyosabb betegségben való megmutatkozásban is. Nem a hiba a legnagyobb probléma, ettől súlyosabb, ha nem teszünk semmit a hiba kijavítására, de a legsúlyosabb, amikor képtelenek vagyunk a felismerésére. 

A legjobb értelmezhetősége mindennek, az az átvitt értelem, hogy aki ennyire az anyagi világba vágyik, annak változatosságáért kiélhetetlensége miatt a két szentség ellen is tesz, az egyre jobban zárja magát az anyagi világba, hiszen képletesen a test olyan mérvű anyagi súlygyarapodásba kezd, amelyből idővel lehetetlenné válik visszaút. Ha valakinek ez kellett, de továbbra is ez kell, és képtelen kilépni belőle, képtelen hibáinak felismerésére, az ne csodálkozzon, hogy idővel olyan erős és olyan meggyarapodott testtömegű anyagi test veszi majd körül lényét, hogy abba teljesen beleragad, és nem tud majd kilépni belőle. 

A testünk szent, mivel lelkünk temploma, a család egy szentháromság, legyünk szeretettel irányukba, ha kell, adjunk mi még többet, és ne az anyagi világot hajszoljuk, hanem annak ellentettjét, a szeretetet! 


Szeretettel:
Cedamus


elérhetőség:
cedamusmelin@gmail.com

facebook:
Melin Cedamus


      









Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése